راههای طبیعی برای تقویت بینایی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
سه شنبه ، 12 مهر 1390 ، 19:50

 

 

 

 

راههای زیادی برای تقویت طبیعی بینایی به غیر از داروهای شیمیای وجود دارند . در اینجا به برخی از مواد خوراکی که در تقویت نور چشم موثر هستند ، اشاره خواهیم کرد.

سیر : مطالعات نشان داده اند که سیر فواید بسیاری در سلامتی فرد دارد وباعث افزایش گردش خون می شود . همچنین به سیستم ایمنی بدن کمک می کند وبرای بینایی نیز موثر است . سیر سرشار ازسولفور و مواد مغذی دیگری است که در تولید آنتی اکسیدانی که می تواند به حفاظت از لنز چشم کمک کند ، موثر است .

تخم مرغ : در میان غذاهایی که برای تقویت نور چشم مفید هستند ، تخم مرغ از رایج ترین آنها می باشد . تخم مرغ مخصوصا زرده آن سرشار از مواد مغذی است که برای تقویت بینایی مفید می باشد و به رفع خستگی بدن کمک می کند .

ماهی سالمون : ماهی سالمون غنی از ویتامین های A-Dواسیدهای چرب امگا-3 است که این ترکیبات باعث تقویت بینایی می شوند .

سبزیجات برگدار : کاهو ، کلم ، اسفناج و دیگر سبزیجات برگدار سبز در افزایش تقویت نور چشم مفیدند ، زیرا آنها حاوی ویتامینA ،ویتامین B12 ، ویتامین C وکلسیم هستند . مطالعات نشان داده اند که اسفناج سرشاراز آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین وزئاگزانتین است که برای چشم بسیار مفیدند . اگر شما می خواهید فایده بیشتری از سبزیجات برگدار ببرید ، سعی کنید از زیاد پختن آنها خودداری کنید .

شکلات کاکائویی : مطالعات نشان داده اند که شکلات کاکائویی در تقویت بینایی بسیار موثر است . با اضافه کردن مقداری شکلات کاکائویی به وعده های غذایی روزانه خود می توانید مقدار فلاوونوئیدی که به حفاظت ماهیچهای خونی چشم کمک می کند را افزایش دهید . با حفاظت از ماهیچه های خونی در چشم علیرغم افزایش سن و ضعیف شدن چشم شما می توانید به تقویت لنز چشم وقرنیه کمک کنید .

آوو کادو : آووکادو نیز مانند اسفناج سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین و زئاگزانتین است که در چشم یافت می شود . گفته شده است که میزان لوتئین موجب کاهش خطر آب مروارید می شود . این میوه در مناطق گرم و استوایی به وفور یافت می شود .

هویج : هویج و بسیاری از سبزیجات و میوه جات زرد و نارنجی رنگ حاوی بتاکاروتن هستند که برای بینایی چشم مفید است و می تواند به حفاظت از چشم در برابر آسیب های نور خورشید کمک کند .

 

ارسال نظرات


کد امنیتی
بازنشانی

Powered by: OstourehPardaz
Host by:IR Host CO