غذاهای گرم و غذاهای سرد چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
دوشنبه ، 20 دی 1389 ، 19:54

غذاهای گرم و غذاهای سرد

گرمی و سردی غذا :

واژه های ((گرمی ))و ((سردی )) از جمله مفاهیم شایع در بین تمام مردمان جهان و سازمانهای مختلف اجتماعی هستند ؛غذا ها بر اساس اثراتی که در بدن می گذارند به دو گروه سرد و گرم تقسیم می شوند

غذاهای گرم باعث بهبود جریان خون ،نگهداری گرمای بدن و افزایش قوای جنسی می شوند . از نشانه های گرمای بیش از حد می توان به جوش ،تب و یبوست ،بوی شدید ادرار ،بالا رفتن فشار خون و برافروختگی چهره اشاره نمود

در مقابل غذاهای سرد باعث تعدیل این علائم می شوند . غذاهای سرد برای افراد جوان که بدن آنها به طور نسبی گرم می باشد ،مناسب هستند ،ولی مصرف بیش از حد آنها می تواند سبب ضعف ،بی حالی و در افراد مسن باعث آرتریت ،رماتیسم و رگ های درد ناک شود .

به طور کلی فراورده های حیوانی ،غذا های چرب و پر ادویه به عنوان غذاهای گرم و اغلب میوه و سبزیجات به عنوان غذاهای سرد شناخته می شوند ،بنابراین غذاهای گرم دارای مقادیر بالاتر انرژی ،پروتئین و چربی نسبت به غذا های سرد هستند که نیروی لازم جهت فعالیت های فیزیکی را فراهم میکنند و در مقابل ،غذاهای سرد دارای محتوای بالاتری آب و انرژی پایین تری بوده و باعث تعدیل غذاهای گرمی و فراهم کردن ویتامین و املاح ضروری می شود .

اصولا خوراکی ها یی مانند گردو و نارگیل ،کاکائو، خرما ،کنجد ،گوشت شتر و گوشت کبوتر در گروه غذایی گرم و خوراکی هایی مانند هلو،هندوانه ،توت فرنگی ،جو ،برنج و گوشت گاو به نام غذاهای سرد شناخته می شوند و برخی غذا ها مانند شیر ،ماست گوسفندی ،نان گندم ،گوشت بره و ... در گروه غذاهای معتدل (نه گرم و نه سرد ) دسته بندی می شوند که حالت و اثر متابولیسمی خاصی را چه در افراد گرم مزاج و چه در افراد سرد مزاج ایجاد نمی کنند و به عبارتی سازگار با هر دو گروه می باشند .

 

 

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 16 تیر 1393 ، 09:25
 
Powered by: OstourehPardaz
Host by:IR Host CO